TECHNOLOGIA

SPECYFIKA MATERIAŁU

Beton architektoniczny produkowany przez Studio Betonu Architektonicznego SBA – Design, jest wykonywany zgodnie z normą PN-EN 12467 „płyty włóknistocementowe” i spełnia wymagania elementów stosowanych w obiektach mieszkalnych jako okładziny ścian wewnętrznych i zewnętrznych, elementy wyposażenia wnętrz, itp.

Podstawowy wymiar płyt: 120×60 cm, grubości 20mm. Producent oferuje wykonanie płyt na indywidualne zamówienie w niestandardowych wymiarach. Produkty na zamówienie wykazują takie same cechy fizyczne, tolerancje wymiarową i parametry techniczne jak płyty podstawowe, chyba, że zostaną one ustalone indywidualnie z Zamawiającym.

Cechą charakterystyczną Betonu Architektonicznego są przebarwienia, przesmużenia, rozbieżności kolorystyczne, mogą być również widoczne włókna szklane używane w procesie produkcji – nie jest to wada produktu. Zmienna kolorystyka poszczególnych płyt wynika ze zmienności składników naturalnych używanych do produkcji. Dodatkowo po zamocowaniu płyt może nastąpić zmiana tonacji kolorystycznej pod wpływem wysychania.

Chcesz wykonać nietypowe zamówienie? Możemy wykonać dowolny wzór oraz rozmiar płyty z betonu architektonicznego – zapraszamy do kontaktu.

KOLORY

Płyty wykonywane są standardowo w czterech kolorach – bielonym, jasno-szarym, szarym ciemnym i antracytowym. Płyty barwione są w masie, ze względu na wykorzystywanie składników naturalnych cechują się zmiennością kolorystyczną.

K

FAKTURY

Płyty wykonywane są w trzech wersjach wykończenia: gładkie, mało i średnio porowate. Płyty gładkie nie posiadają porów. Płyty mało porowate charakteryzują się występowaniem sporadycznych wżerów, płytki średnio porowate na całej powierzchni posiadają nieregularne pory i wżery, rozłożone w sposób nieregularny o różnej intensywności, wielkości i ilości. W obrębie jednej partii mogą wystąpić elementy o różnej intensywności występowania porów.

Faktura płyty architektonicznej

NAPISY

Wykonujemy wypukłe lub wklęsłe logotypy oraz napisy w betonie architektonicznym. Elementy wycinane świetnie prezentują się na budynkach oraz w biurach.

Napisy na płytach architektonicznych

WYKOŃCZENIE

Krawędzie płyt są wykonane pod kątem prostym, jednorodne optycznie z powierzchnią płyty, cięcie płyty powoduje wystąpienie różnicy w wyglądzie powierzchni ciętej w odniesieniu do powierzchni płyty.

Wymiary i kształty płyt z betonu architektonicznego
Antygraffiti

Antygraffiti

Stosowany przez nas specjalistyczny impregnat zapewnia możliwość łatwego oczyszczenia i umycia elewacji wykonanej z betonu architektonicznego (usuwanie graffiti itp.)

Faktura płyty architektonicznej

Impregnacja głębia koloru / mat / połysk

Impregnacja, którą stosujemy pozwala zmienić wygląd betonu architektonicznego. Zastosowana obróbka pozwala uzyskać powierzchnię matową, błyszczącą lub nasycić zastosowany kolor betonu.

Impregnacja hydrofobowa

Impregnacja hydrofobowa

Beton architektoniczny dzięki obróbce powierzchniowej jest zabezpieczony specjalistycznym preparatem chroniącym go przed działaniem wody.

Mocny połysk

Mocny połysk

Dzięki obróbce powierzchniowej betonu architektonicznego jesteśmy w stanie uzyskać bardzo wysoki połysk tzw. efekt lustra.

Malowanie betonu architektonicznego

Barwienie w masie

Barwimy w masie płyty betonowe na dowolnie wybrany kolor.

Drukowanie na betonie architektonicznych

Druk na betonie architektonicznym

Wykonujemy kolorowe lub czarno-białe nadruki na betonie architektonicznym.

fotobeton sba

Beton Fotograwerowany / Fotobeton

Technologia Betonu fotograwerowanego daje ogromne możliwości architektom i projektantom.

Logo beton architektoniczny

Stempel

Odciskamy w betonie znaki i logotypy przy użyciu farb, lakierów, efekt rdzy oraz znak wodny.

Litery beton architektoniczny

Elementy wycinane

Wykonujemy z betonu litery, dowolne kształty oraz znaki dzięki precyzyjnym narzędziom CNC.

Wycinanie napisów w betonie architektonicznym

Frezowanie płyt beronowych

Wycinamy w płytach napisy, logotypy, znaki, mozaiki dzięki precyzyjnym narzędziom CNC.

Faktura płyty architektonicznej

Szlifowanie

Możemy wyeksponować kruszywo w betonie oraz uzyskać gładką powierzchnię betonu.